Quick Answer: Php Isset Ne Işe Yarar?

0 Comments

Laravel isset nedir?

isset () fonksiyonu, parametre olarak verilen değişkenin tanımlı olup olmadığını kontrol eder. Belirtilen değişken tanımlıysa ve NULL değilse TRUE(doğru) döner.

PHP de Empty ne demek?

unset () fonksiyonu tanımlanmış (oluşturulan) değişkeni tanımsız yapmak (yok etmek) için kullanılır. Bir veya birden fazla değişken aynı fonksiyonda yok edilebilir. Değer döndürmez.

Empty komutu ne ise yarar?

Empty fonksiyonu yalnızca değişkenin boş olup olmadığını kontrol eder. Bir değişkene değer atanmamışsa, veya değeri sıfır yada boş alfanümerik (null string) ise, doğru TRUE değerini döndürür.Değer atanmışsa FALSE değerini döndürür.

PHP de bir değişkenin Katar olup olmadığını kontrol etmek için hangi fonksiyon kullanılır?

isset fonksiyonu, parametre olarak verilen değişkenin tanımlı olup olmadığını kontrol eder.

Isset () nedir?

PHP isset fonksiyonu parametre olarak aldığı değişkenin/değişkenlerin tanımlı olup olmadığını kontrol eder. Değişken tanımlıysa TRUE tanımlı değilse FALSE değerini döndürür.

PHP Session ne demek?

Session (oturum)larda cookieler gibi kullanıcı bilgilerinin tutuldugu bölümlerdir. Sessionların cookielerden en önemli farkları sessionlar kullanıcının bilgisayarında değil sunucuda tutulurlar. Böylece daha güvenlidirler. programcının bir çıkış bölümü yazması gerekmektedir.

PHP de Strlen nedir?

İstediğiniz herhangi bir string, kaç karakterden oluştuğunu öğrenmek için strlen () fonksiyonunu kullanılır. Bu fonksiyon boşluk ve diğer karekterleride sayar.

Php if else nedir?

if ifadesi eğer anlamına gelir. Kullanım şekli; Eğer belirttiğim koşul yerine geliyorsa şunları, gelmiyorsa bunları yap demektir. else ifadesi ise; her iki koşulda yerine gelmiyorsa yapılacak işlemi belirtir.

You might be interested:  Question: Php Ne Işe Yara?

PHP de kullanılan mantıksal işlem operatörleri nelerdir?

PHP programlama dilinde 3 adet mantıksal operatör bulunmaktadır. Bu operatörler AND (VE), OR (VEYA) ve NOT (DEĞİL) operatörleridir.

$_ POST PHP Nedir?

PHP, $_POST yöntemi ile gönderilen ya da bir HTML formu kullanılarak gönderilen tüm bilgilere erişmek için başka bir süper küresel değişken sağlar.

PHP operator nedir?

Bir veya birden fazla değer arasında gerçekleştirilecek işlemleri temsil eden simge ya da sözcüklere operatör veya işleç denir. Örneğin matematikte kullandığımız + (artı), – (eksi), * (çarpı), / (bölü) gibi semboller PHP ‘de birer operatördür. Yani önce çarpma işlemi, sonra toplama işlemi yapılır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post

Adblock
detector