Quick Answer: Microsoft Word 2010 Satır Aralığı Nasıl Ayarlanır?

0 Comments

Word 1 satır aralığı nasıl yapılır?

Word için varsayılan satır aralığı 1,15’tir. Varsayılan olarak, paragraflardan sonra bir boş satır bırakılır ve başlıkların üstünde bir boşluk olur. Giriş ve Satır > Paragraf Aralığı ‘ne gidin. Satır Aralığı Seçenekleri’netıklayın ve Aralık altında istediğiniz seçenekleri belirleyin.

Word dosyasında çift satır aralığı nasıl ayarlanır?

İpucu: Belgenin yalnızca bir bölümünde çift satır aralığı ayarlamak için, değiştirmek istediğiniz paragrafları seçin, Giriş ve Satır > Paragraf Aralığı ‘ne gidin ve 2,0 ‘ı seçin.

Bir buçuk satır aralığı ne demek?

1.5 Satır: Satır aralığının Yazı Tipi Boyutunun 1.5 katı olmasını sağlar. Örneğin, Yazı Tipi Boyutu 12 olan bir metinin 1.5 satır aralığı 18 olur. Çift: Satır aralığının Yazı Tipi Boyutunun 2 katı olmasını sağlar. Örneğin, Yazı Tipi Boyutu 12 olan bir metinin çift satır aralığı 24 olur.

Word 1 satır aralığı kaç cm?

Satır Aralıkları, Paragraf Düzeni Tez metni yazımında standart satır aralığı 1,5 tam aralıktır (~0.5 cm ).

Word’de sayfa satır aralığı nasıl ayarlanır?

Belgenizin bir bölümü için satır aralığını değiştirme

  1. Değiştirmek istediğiniz paragrafları seçin.
  2. Giriş > Satır ve Paragraf Aralığı ‘nı seçin ve istediğiniz aralığı belirleyin.
You might be interested:  FAQ: Microsoft Word Nasıl Türkçeye Çevrilir?

Word’de tek satır aralığı nedir?

Word ‘de satır aralığı genellikle paragrafın kullandığı yazı tipi boyutunun katları olarak ölçülür. Örneğin, paragrafınızdaki metin için 12 puntolu bir yazı tipi kullandığınızı varsayalım. Tek satır aralığı seçerseniz, çizgiler arasındaki boşluk 12 punto olur.

2 satır aralığı nasıl ayarlanır?

Belgenin bir bölümünde satır aralığını değiştirme

  1. Değiştirmek istediğiniz paragrafları seçin.
  2. Satır ve Paragraf > Giriş’e gidin.
  3. İstediğiniz satır aralığı sayısını seçin veya Satır Aralığı Seçenekleri’netıklayın ve ardından Aralık altında istediğiniz seçenekleri belirleyin.

Çift satır aralığı nasıl?

Word’ü açın ve istediğiniz bir paragrafı seçin.için çift satır aralığı. Giriş sekmesinde, Paragraf araç setine gidin, yanında yukarı ve aşağı yönde çizgiler ve oklar bulunan düğmeyi tıklatın. Doldurma aracının yanında. Açılan menüden, bu paragraf için çift satır aralığı elde etmek üzere 2.0 seçeneğini seçin.

Wordde çift satır ne demek?

Microsoft Word, üzerinde oluşturduğunuz herhangi bir belgenin temelini temel olarak denetlemenizi sağlar. Metin formatlamada, satırlar arasındaki çift boşluk, iki satırın aralarında boş bir çizginin (veya en azından metnin tam satırına eşdeğer alan) olduğunu belirtir.

Bir satır aralığı ne demek?

Satır aralığı, bir metin satırının satır taban çizgisinden, üstündeki satırın satır taban çizgisine kadar ölçülür.

12 nk satır aralığı ne demek?

Aralık: paragraflar arasında önce ya da sonra ne kadar boşluk bırakılacağı belirtilir. 6 nk (nokta) yarım satır, 12 nk 1 satır boşluk bırakır. Word tek satır aralığını varsayılan olarak kullanır.

Tek satır aralığı nasıl yapılır?

Belgenin bir bölümünde tek satır aralığı ayarlama

  1. Değiştirmek istediğiniz paragrafları seçin.
  2. Giriş ve Satır > Paragraf Aralığı aralığı ‘.
  3. 1,0’ı seçin.

1 NK kaç cm?

1 ” de 25,4 mm olduğu için, 1 nk yaklaşık olarak 0,35277777 mm’dir. Bu birimi de cm ‘ye çevirirsek, 0,035277777 şeklinde bir sayı çıkar. Bundan anladığımız, 1 nk yarım cm ‘den bile daha küçüktür, 1 inç ise yaklaşık 2,5 cm ‘dir. Bazı bilgiler eksiduyuru.com sitesinden alıntıdır.

You might be interested:  Quick Answer: Microsoft Azure Ne Işe Yarar?

12 Punto 15 satır aralığı nedir?

Ana metin ( 12 punto – 1.5 satır aralığı ): Ana metin ile özet arasında 1 satır boşluk (10 punto – 1.5 satır aralığı ) bırakılır. Paragraflar bir girintiyle başlar (0,63 cm) ve pargraflar arası boşluk bırakılmaz.

Times New Roman 12 punto ve 1 satır aralığı nasıl yapılır?

Times New Roman yazı sitili kullanılarak, 12 punto, 1,5 satır aralığı, paragraflarda girinti yapılmadan, paragraflar öncesinde 12 nk ve paragraflar sonrasında 6 nk boşluk bırakılarak oluşturulmalıdır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post

Adblock
detector