Question: Microsoft Word’de Paragraf Başı Nasıl Yapılır?

0 Comments

Word programında paragraf başı nasıl yapılır?

Ayarlamak istediğiniz metni seçin. Giriş ‘e gidin ve menünün altındaki satır aralığı seçenekleri > satır ve paragraf aralığı ‘nı seçin. Paragraf iletişim kutusu açılır. Girintiler ve aralıklar sekmesinde, istediğiniz seçenekleri belirleyin ve Tamam’ı tıklatın.

Paragrafa başlarken satır başı yapılır mı?

Yeni bir paragrafa başlamadan önce her zaman satır girintisi ile başla. Eğer bir konuşma metni yazıyorsan, her bir kişi konuştuğunda yeni bir paragrafa başla.

Paragraf sonrası 6 nk ne demek?

Genellikle numaralandırmada kullanılır. Aralık: paragraflar arasında önce ya da sonra ne kadar boşluk bırakılacağı belirtilir. 6 nk (nokta) yarım satır, 12 nk 1 satır boşluk bırakır.

Word programında paragraflar arası boşluğu ayarlamak için hangi komut grubu düğmesi kullanılır?

Aşağıdakilerden birini yapın:

 1. Paragrafın önünde aralık ayarlamak için Alt+P, S, B tuşlarına basın.
 2. Paragrafın sonrasındaki aralığı ayarlamak için Alt+P, S, A tuşlarına basın.

Word 2016 da paragraf başı nasıl yapılır?

Bir paragrafın ilk satırına girinti eklemek için, imlecinizi paragrafın başına getirin ve sekme tuşuna basın. Bir sonraki paragrafa başlamak için Enter tuşuna bastığınızda ilk satırı girintili olur.

You might be interested:  Readers ask: Microsoft Edge Nasıl Kapatılır?

Word Tab ayarı nasıl yapılır?

Sekme durağını ayarlamak için

 1. Sekmeleri Biçimlendir >gidin.
 2. Sekmeler iletişim kutusunda, Sekme durakları altında istediğiniz ölçü birimini yazın.
 3. Hizalama’ya seçin.
 4. İstediğiniz Bir Lider seçin.
 5. Sekmeyi. için Sekme tuşuna basın.
 6. Tamam’ı seçin.

Paragraf başı nerede kullanılır?

Paragraf düz yazı yazarken birbirine bütünlük gösteren, kopuk olmayan ve satır başlarına başlarken diğer satır başına kadar anlatımı tamamlayan yazı bölümüdür. Paragrafa başlarken, diğer yazı türlerine göre biraz içeriden başlanır. Çünkü paragraf başı dediğimiz yazı şeklinde bu kuraldır ve satır başı olduğunu anlatır.

Tez yazarken paragraf başı nasıl yapılır?

Paragraf: Metin iki yana yaslanmış olarak yazılmalıdır. Paragraf ayarı olarak Girinti Sağ-Sol (0 cm), Önce (0 nk) Sonra (12 nk) Satır Aralığı (1, 5 satır), Satırbaşı için de; Özel (İlk Satır) Değer (1, 25 cm) verilmelidir. Dipnotlarda ise satır aralığı tek, Satırbaşı için de; Özel (Asılı) Değer (0,50 cm) verilmelidir.

Paragraf ve satır başı nedir?

Herhangi bir yazının bir satır başından öteki satır başına kadar uzanan bölümlerine paragraf adı verilir. Her paragrafta, bir tek ana fikir çevresinde kümelenmiş birçok cümleler bulunabilir. Kaç satırda biterse bitsin, her paragraftan sonra satırbaşı yapılır; başka paragrafa geçilir.

Paragraf aralığı 6 nk ne demek?

Türkçe ve İngilizce başlıklar arasına satır boşluğu bırakılmadan, önce ve sonrası için ” 6 nk ” boşluk bırakılmalıdır. İngilizce başlıkta yer alan kelimelerin ilk harfi büyük ve diğer harfleri küçük olarak yazılacaktır. İngilizce başlık italik, normal renkte (koyu değil), sola yaslı ve 12 punto olarak yazılmalıdır.

0 nk paragraf aralığı ne demek?

Paragraf aralıkları; Önce: 0 nk, Sonra: 0 nk. Satır aralığı; Tek Girinti; yok. Yazar adı, yazara ait kişisel bilgilere yer verilmeksizin makalenin başlığı altına ortalanarak yazılacaktır. Yazara ait kişisel bilgiler ve yazarın elektronik posta adresi, ilk sayfada sayfa altı dipnot olarak verilecektir.

You might be interested:  FAQ: Microsoft Office Deneme Sürümü Nasıl Indirilir?

Tek satır aralığı kaç nk?

3. YAZIM KARAKTERLERİ: Yazı karakteri “Times New Roman” olarak; yazı büyüklüğü ise “11 punto” olarak ayarlanmalıdır. Satır aralığı olarak ” tek satır aralığı ” kullanılmalıdır. Paragraflar arasında (önce-sonra) “6 nk (inç)” boşluklar bırakılmalıdır.

Word’de paragraf seçerken hangi işlem uygulanır?

Metnin bir satırını seçmek için imleci satırın başlangıcına yerleştirin ve Shift + aşağı ok tuşlarına basın. Paragraf seçmek için imleci paragrafın başlangıcına yerleştirin ve Ctrl + Shift + alt ok tuşlarına basın.

Sayfanın kenar boşluklarını ayarlamak için hangi yol izlenmelidir?

Özel sayfa kenar boşluğu ayarları oluşturma

 1. Sayfa Düzeni sekmesinin Sayfa Yapısı grubunda Kenar Boşlukları ‘nı seçin; Kenar Boşlukları galerisinde görüntülenir.
 2. Kenar Boşlukları galerisinin en altında Özel Kenar Boşlukları ‘nı seçin.
 3. Sayfa Yapısı iletişim kutusunda, kenar boşlukları için yeni değerler girin.

Word madde işareti nasıl yapılır?

İmlecinizi madde işaretli veya numaralandırılmış liste istediğiniz yere getirin. Giriş sekmesinde Madde işaretleri veya Numaralandırmayanındaki oku tıklatın. Bir stil seçin ve yazmaya başlayın. Yeni madde işareti veya numara istediğiniz veya iki kez listeyi sonlandırmak için Enter tuşuna iki kez Enter tuşuna basın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post

Adblock
detector