Question: Microsoft Sertifikaları Nasıl Alınır?

0 Comments

Microsoft MCP sertifikası nasıl alınır?

Herhangi bir daldaki MCPD sertifikasını almanız için öncelikle konu ile ilgili MCTS sınavlarını vermeniz gerekmektedir. Daha sonra ise MCPD ile ilgili teknoloji sınavına girmeniz gerekmektedir. Ayrıntılı bilgi için http://www. microsoft.com/learning/en/us/certification/mcpd.aspx sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

MCSE MCSA nedir?

MCSA (Microsoft Certified Solutions Associate) BT ortamında giriş seviyesi iş arayanlara yönelik bir sertifikasyon programıdır. Microsoft işletim sistemlerinin kurulum ve yapılandırmasını belgeleyebildiğiniz sertifikadır.

Microsoft Imagine nedir?

Microsoft Imagine Academy, Microsoft sertifikalı derslerde uzmanlaşmış bir dizi çevrimiçi eğitim materyali sunmaktadır. Öğrenciler ve personelimiz, Microsoft Office paketinin her yönüyle birlikte uzman Microsoft Sunucu ve Geliştirici vb. diğer derslerine kadar her şeyi kapsayan kursları bulabilir.

MCP Microsoft nedir?

MCP ( Microsoft Certified Professional) programını güncel tutmak için Microsoft Learning, gelişmeleri sürekli olarak izler ve ardından teknoloji değişikliklerine ayak uydurmak için sınavları ve sertifikasyon gereksinimlerini revize eder. Amacımız yaklaşan sınav emekliliklerine ilişkin birkaç aylık uyarı sunmaktır.

Cisco Sertifikaları nelerdir?

Cisco sertifikaları, Cisco şirketinin Dünya genelinde network uzmanı olarak çalışmanızı sağlayabilecek belgeleridir. Geçmişte çok daha kısıtlı bir yapıya sahip olan bu sertifikalar, günümüzde çeşitli özel alanlarda uzmanlaşmış personel ihtiyacının git gide artmaya başlamasıyla birlikte adeta dallanıp budaklandı.

MTA eğitimi nedir?

Microsoft Teknoloji Ortağı ( MTA ) sertifikası, teknoloji alanında kariyer yapmaya çalışan öğrenciler ve iş arayanlar arasında temel teknoloji becerilerini ve bilgiyi doğrulayan giriş niteliğindeki bir kimlik belgesi niteliğindedir.

You might be interested:  Quick Answer: Microsoft Word 2010 Satır Aralığı Nasıl Ayarlanır?

MCSE sertifikası nedir?

MCSE Sertifikasına sahip olmak Microsoft ürünlerinin tümünü kullanabilme yeterliliğine sahip olduğunuzu gösterir. Ayrıca kendinizi tüm dünyaya kanıtlamış olduğunuzu gösteren bir belgedir.

MCSA Sınavı Nedir?

MCSA Nedir? Microsoft Windows Server 2012 Yükleme,Yapılandırma ve Yönetme konuları ele alınacak. Katılımcı bu eğitimi aldıktan sonra 70-410 ve 70-411 Microsoft sınavlarına girebilir. Bu sınavları geçerse Microsoft Certified System Associate ( MCSA ) sertifikası alarak Microsoft Sertifikalı Sistem Yöneticisi olacaktır.

Mcsa nasıl alınır?

MCSA sertifkası alabilmek için öncelikli olarak konuya dair eğitimin alınması gerekmektedir. Sonrasında ise banka eğitimleri, sigortacılık eğitimleri ve MCSA sınavından başarılı olmak gerekmektedir. Ayrıca bilişim sistemleri alanındaki meslek eğitini de benimsemek oldukça önemlidir.

MCE sertifikası ne işe yarar?

Microsoft Sertifikalı Eğitici ( MCE ) programı sertifikasyonu, BİT’inize ve mesleki gelişiminize yapılan yatırımın etkililiğini ölçmek için geçerli ve güvenilir bir yöntemdir.

Microsoft IT Academy nedir?

Microsoft IT Academy, Microsoft tarafından tüm dünyadaki eğitim kurumlarında bilişim teknolojileri eğitimlerinin verilmesi amacıyla oluşturulmuş bir programdır.

Azure portal nedir?

Azure portalı komut satırı araçlarına bir alternatif sağlayan web tabanlı birleşik bir konsoldur. Azure portalı, Azure aboneliğinizi grafik kullanıcı arabirimi üzerinden yönetmenizi sağlar. Basit web uygulamalarından karmaşık bulut dağıtımlarına kadar çok farklı çözümler oluşturabilir, yönetebilir ve izleyebilirsiniz.

Mcitp ne demek?

Sertifikasyon. Veritabanı uzmanı olduğunuzu Microsoft tarafından belgeleyen MCTS (Microsoft Certified Technology Specialist) ve MCITP (Microsoft Certified IT Professional) olmak üzere iki tip serfika bulunmaktadır. Bunlardan MCTS sizin veritabanı kullanma konusunda yetenekli bir kişi olduğunuzu göstermektedir.

Microsoft Office Specialist nedir?

Microsoft Office Specialist ( MOS ), Microsoft Office uygulamaları ile ilgili bilgi, beceri ve yeteneklerini doğrulamak isteyen bireyler tarafından tercih edilen ve dünya çapında önde gelen bir belge olarak tanınan, akademik toplum ve iş hayatı için gerekli olan referans belgesidir.

You might be interested:  Quick Answer: Microsoft Nedir Ne Işe Yarar?

Office 365 nedir ne işe yarar?

Microsoft 365 abonelikle yapabilecekleriniz: Word, Excel, PowerPoint ve Outlook gibi en son Office uygulamaları. PC, Mac, tablet ve telefona yükleme olanağı. 1 TB OneDrive bulut depolama alanı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post

Adblock
detector