Often asked: Microsoft Sınavlarına Nasıl Girebilirim?

0 Comments

Microsoft Office sertifikası nasıl alınır?

Herhangi bir daldaki MCPD sertifikasını almanız için öncelikle konu ile ilgili MCTS sınavlarını vermeniz gerekmektedir. Daha sonra ise MCPD ile ilgili teknoloji sınavına girmeniz gerekmektedir. Ayrıntılı bilgi için http://www. microsoft.com/learning/en/us/certification/mcpd.aspx sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

MCSE MCSA nedir?

MCSA (Microsoft Certified Solutions Associate) BT ortamında giriş seviyesi iş arayanlara yönelik bir sertifikasyon programıdır. Microsoft işletim sistemlerinin kurulum ve yapılandırmasını belgeleyebildiğiniz sertifikadır.

Microsoft sertifikası ne işe yarar?

MCSE Sertifikasına sahip olmak Microsoft ürünlerinin tümünü kullanabilme yeterliliğine sahip olduğunuzu gösterir. Ayrıca kendinizi tüm dünyaya kanıtlamış olduğunuzu gösteren bir belgedir. Sertifikayı aldığınızda resmen Microsoft ‘un pazarlamacısı, çalışanı oluyorsunuz.

Microsoft MCSA sertifikası nasıl alınır?

MCSA Sertifikası Nasıl Alınır? Farklı platformlarda MCSA eğitimleri mevcuttur. Satın alınan eğitim programına dair gerekli eğitim konularının öğrenilmesi sonucunda girilen microsoft sınavları ile gerekli başarının sağlanması yeterlidir. Bu sayede microsoft sertifikaları ile istenilen alanda çalışılabilmektedir.

Microsoft Imagine Standard nedir?

Microsoft Imagine, eski adıyla DreamSpark veya MSDN-AA, öğrencilere ücretsiz yazılım tasarlama ve geliştirme araçları sağlamayı amaçlayan bir Microsoft hizmetidir. Eğer öğrencinin bağlı olduğu öğretim kurumu listelenmemişse, öğrenci belgesinin kopyası ile teyit yapılabilmektedir.

BT sertifikası nedir?

BT yönetimi için dünyadaki en kabul gören sertifikalardan birisidir. Sertifika sahipleri, BT maliyetlerini kontrol etme ve azaltma, BT hizmetlerini iyileştirme ve BT kaynaklarını kullanma konularında uzmanlık kazanırlar. İyi koşullarda iş bulma konusunda kilit rollerden birisini üstlenir.

You might be interested:  Microsoft Word Sayfa Nasıl Yan Çevrilir?

MCSA Sınavı Nedir?

MCSA Nedir? Microsoft Windows Server 2012 Yükleme,Yapılandırma ve Yönetme konuları ele alınacak. Katılımcı bu eğitimi aldıktan sonra 70-410 ve 70-411 Microsoft sınavlarına girebilir. Bu sınavları geçerse Microsoft Certified System Associate ( MCSA ) sertifikası alarak Microsoft Sertifikalı Sistem Yöneticisi olacaktır.

Mcitp sertifikası nedir?

MCTS veya MCITP sertifikasyonu, IT sektörünün veritabanı üzerinde veri konuşlandırma ve kullanılabilir halde tutma konularında yeterli beceri sahibi olduklarını gösteren sertifika talebi nedeni ile ortaya çıkmıştır. Bu sertifika sizin veritabanı gücünü daha üretken olmak için kullanabildiğinizi tasdik eder.

Microsoft Sertifikaları nelerdir?

Microsoft sertifika sisteminde siz yazılım mühendislerini. NET açısından ilgilendiren 3 çeşit sertifika vardır.Bunlar MCP,MCTS ve MCPD’dir.

Microsoft Imagine nedir?

Microsoft Imagine Academy, Microsoft sertifikalı derslerde uzmanlaşmış bir dizi çevrimiçi eğitim materyali sunmaktadır. Öğrenciler ve personelimiz, Microsoft Office paketinin her yönüyle birlikte uzman Microsoft Sunucu ve Geliştirici vb. diğer derslerine kadar her şeyi kapsayan kursları bulabilir.

MTA eğitimi nedir?

Microsoft Teknoloji Ortağı ( MTA ) sertifikası, teknoloji alanında kariyer yapmaya çalışan öğrenciler ve iş arayanlar arasında temel teknoloji becerilerini ve bilgiyi doğrulayan giriş niteliğindeki bir kimlik belgesi niteliğindedir.

Cisco belgesi nasıl alınır?

Cisco CCNA eğitimlerinde ağ temellerinden başlanıp birçok konu hakkında bilgi verildiği için sizi sektöre hazırlar. CCNA sertifikasını alabilmek için CCNA 200-125 sınavına girmek gereklidir. 24 şubat 2020’den sonra sınav kodu CCNA 200-301 olarak değişecektir. Sınava girmek için herhangi bir ön şart yoktur.

Microsoft Certified Trainer nasıl olunur?

Microsoft ‘un onayladığı kurumlar tarafından verilen Sunum Teknikleri kursunu başarıyla tamamlamış olmak gerekir. CompTIA tarafından verilen Certified Technical Trainer (CTT+) sertifikasına sahip olmak da kabul edilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post

Adblock
detector