Microsoft Silverligt Ne Işe Yarar?

0 Comments

Microsoft Silverlight nasıl kullanılır?

Chrome

  1. İzlemek istediğiniz bir dizi, film veya program seçin.
  2. Şimdi Yükle öğesini seçin.
  3. Tarayıcının en altında bulunan Chrome İndirmeler çubuğundan Silverlight.exe dosyasını seçin.
  4. Dosya Aç – Güvenlik Uyarısı penceresinde istenirse Çalıştır öğesini seçin.
  5. Şimdi Yükle öğesini seçin.
  6. Kapat öğesini seçin.

Microsoft Silverlight hangi tarayıcıda çalışıyor?

Silverlight geliştirme çerçevesi, şu anda yalnızca Internet Explorer 10’da ve Internet Explorer 11’de de 31 Ocak 2020’de sona erecek olan Internet Explorer 10 desteğiyle desteklenmektedir. Chrome, Firefox veya Mac işletim sistemi kullanan herhangi bir tarayıcı için artık destek bulunmamaktadır.

Microsoft Silverlight 5 nedir?

Microsoft Silverlight, ağ uygulamaları için animasyon, vektör, 3D grafik ve görüntü oynatma imkânları sağlayan zengin internet uygulamaları geliştirme düzlemidir.

Silverlight nasıl açılır?

Eklenti Türlerinden, Araç Çubukları ve Uzantılar öğesini seçin. Açılan menüden Tüm Eklentiler öğesini seçin. Microsoft Silverlight öğesini seçin. Devre dışı bırakılmışsa, pencerenin sağ alt köşesindeki Etkinleştir düğmesine tıklayın.

Microsoft Silverlight Game Support nedir?

Microsoft Silverlight, günümüzde nerdeyse her web sitesinde görmeye alışık olduğumuz Adobe Flash benzeri işlev sunan ve multimedya, grafik, animasyon ve interaktiviteyi bir potada eritmeyi amaçlayan bir uygulamadır.

Flash Player yerine ne kullanılacak?

Adobe Animate CC Artık basit Flash içeriğini HTML5 canvas’a yayınlama yeteneği sağlar. HTL5 Adobe Flash Player Yerine Kullanılabilecek Alternatifler birisidir.

Microsoft XNA Framework ne işe yarar?

XNA bir framework olup,C# ile oyun programlayabilmemizi sağlar.Burada framework ile anlatmak istediğimiz oyun geliştirme konusunda temel işlemleri geniş çaplı bir sınıflar ve fonksiyonlar kütüphanesi halinde paketlenmesidir. Microsoft ‘un milyar dolarlara varan oyun piyasasına yönelik hamlesidir.

You might be interested:  Quick Answer: Microsoft Nedir Ne Işe Yarar?

Microsoft NET Framework nedir ne işe yarar?

Net framework, Microsoft tarafından sunulan bir yazılım geliştirme platformudur. Bu framework ile Windows Platformu’nda çalışan uygulamalar geliştirilir. 2002 yılında ilk kez 1.0 sürümü ile çıkan. Platform aynı zamanda Visual Basic ya da C# gibi farklı programlama dillerini destekler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post

Adblock
detector