FAQ: Microsoft Word’de Satır Aralığı Nasıl Ayarlanır?

0 Comments

Word’de satır aralığı nedir?

Word için varsayılan satır aralığı 1,15’tir. Varsayılan olarak, paragraflardan sonra bir boş satır bırakılır ve başlıkların üstünde bir boşluk olur. ve ardından Satır Aralığı Seçenekleri’ne tıklayın.

Microsoft Word de satır aralığı hangi menüden ayarlanır?

Ayarlamak istediğiniz metni seçin. Giriş ‘e gidin ve menünün altındaki satır aralığı seçenekleri > satır ve paragraf aralığı ‘nı seçin. Paragraf iletişim kutusu açılır. Girintiler ve aralıklar sekmesinde, istediğiniz seçenekleri belirleyin ve Tamam’ı tıklatın.

Word kelimeler arası boşluk nasıl ayarlanır?

Karakterler arasındaki aralığı değiştirme

  1. Değiştirmek istediğiniz metni seçin.
  2. Giriş sekmesinde Yazı Tipi İletişim Kutusu Başlatıcısına ve sonra Gelişmiş sekmesine tıklayın.
  3. Aralık kutusunda Geniş’e veya Dar’a tıklayın ve sonra Değer kutusunda istediğiniz aralık miktarını belirtin.

Word dosyasında çift satır aralığı nasıl ayarlanır?

İpucu: Belgenin yalnızca bir bölümünde çift satır aralığı ayarlamak için, değiştirmek istediğiniz paragrafları seçin, Giriş ve Satır > Paragraf Aralığı ‘ne gidin ve 2,0 ‘ı seçin.

Word 1 NK kaç cm?

1″ de 25,4 mm olduğu için, 1 nk yaklaşık olarak 0,35277777 mm’dir. Bu birimi de cm ‘ye çevirirsek, 0,035277777 şeklinde bir sayı çıkar. Bundan anladığımız, 1 nk yarım cm ‘den bile daha küçüktür, 1 inç ise yaklaşık 2,5 cm ‘dir. Bazı bilgiler eksiduyuru.com sitesinden alıntıdır.

You might be interested:  FAQ: Microsoft Mesajlar Nerede?

Iki satır aralığı nedir?

Çift: Satır aralığının Yazı Tipi Boyutunun 2 katı olmasını sağlar. Örneğin, Yazı Tipi Boyutu 12 olan bir metinin çift satır aralığı 24 olur. En az, Tam veya Çoklu seçildiğinde, satır aralığının Değer kutusunda belirtilmesi gerekir! En az: Satır aralığının en az Değer kutusunda yazılı değer kadar olmasını sağlar.

Satır aralığı hangi menüden hangi komut ile ayarlanabilir?

Belgenize satır aralığını biçimlendirmek istediğiniz paragrafı seçin. Belgenin tamamında satır aralığını ayarlamak için, Ctrl+A tuşlarına basarak tüm içeriğini seçin. Paragrafın satır aralığı seçeneklerini ayarlamak için Alt+H, K tuşlarına basın.

Satırlar arasındaki boşluk nasıl kapatılmaktadır?

Çift satır aralığını kaldırma

  1. Değiştirmek istediğiniz paragrafı seçin veya metnin tamamını seçmek için Ctrl+A tuşlarına basın.
  2. Giriş ve Satır > Paragraf Aralığı’ne gidin.
  3. İstediğiniz satır aralığını seçin.
  4. Tam aralık için Satır Aralığı Seçenekleri’ne tıklayın veAralık altında değişiklik yapın.

Paragraf aralığı 6 nk ne demek?

Türkçe ve İngilizce başlıklar arasına satır boşluğu bırakılmadan, önce ve sonrası için ” 6 nk ” boşluk bırakılmalıdır. İngilizce başlıkta yer alan kelimelerin ilk harfi büyük ve diğer harfleri küçük olarak yazılacaktır. İngilizce başlık italik, normal renkte (koyu değil), sola yaslı ve 12 punto olarak yazılmalıdır.

Wordde iki yana yaslı nasıl yapılır?

Word belgelerinde iki yana yaslama özelliğini kullanabilmek için; l Paragrafın herhangi bir noktasına tıklayın. l Paragraf grubundan Metni yasla sekmesini seçin. Seçtiğiniz paragraf otomatik olarak iki yana yasla işlemi uygulanacaktır.

2 satır aralığı nasıl ayarlanır?

Belgenin bir bölümünde satır aralığını değiştirme

  1. Değiştirmek istediğiniz paragrafları seçin.
  2. Satır ve Paragraf > Giriş’e gidin.
  3. İstediğiniz satır aralığı sayısını seçin veya Satır Aralığı Seçenekleri’netıklayın ve ardından Aralık altında istediğiniz seçenekleri belirleyin.
You might be interested:  Often asked: Microsoft Flight Simulator X Uçak Nasıl Kalkar?

Çift satır aralığı nasıl?

Word’ü açın ve istediğiniz bir paragrafı seçin.için çift satır aralığı. Giriş sekmesinde, Paragraf araç setine gidin, yanında yukarı ve aşağı yönde çizgiler ve oklar bulunan düğmeyi tıklatın. Doldurma aracının yanında. Açılan menüden, bu paragraf için çift satır aralığı elde etmek üzere 2.0 seçeneğini seçin.

Wordde çift satır ne demek?

Microsoft Word, üzerinde oluşturduğunuz herhangi bir belgenin temelini temel olarak denetlemenizi sağlar. Metin formatlamada, satırlar arasındaki çift boşluk, iki satırın aralarında boş bir çizginin (veya en azından metnin tam satırına eşdeğer alan) olduğunu belirtir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post

Adblock
detector