FAQ: Microsoft Word Alt Satıra Nasıl Geçilir?

0 Comments

Word programında yazı yazarken paragraf bitmemişken satır sonuna gelen biri ne yapmalı?

1- Paragraf bitmeden asla Enter tuşuna basılmaz. Paragraf bir satırdan uzun ise yazmaya devam edilir satırın sonuna gelindiğinde son kelime MS- Word tarafından otomatik olarak bir alt satıra geçirilerek yazım işlemi alt satırdan devam ettirilir.

Paragraf aralığı 6 nk ne demek?

Türkçe ve İngilizce başlıklar arasına satır boşluğu bırakılmadan, önce ve sonrası için ” 6 nk ” boşluk bırakılmalıdır. İngilizce başlıkta yer alan kelimelerin ilk harfi büyük ve diğer harfleri küçük olarak yazılacaktır. İngilizce başlık italik, normal renkte (koyu değil), sola yaslı ve 12 punto olarak yazılmalıdır.

Bilgisayarda alt satıra geçmek için hangi tuş kullanılır?

sorunun cevabı “Enter ” dır.

Word’de satır atlama nasıl yapılır?

Belgenin bir bölümünde tek satır aralığı ayarlama

 1. Değiştirmek istediğiniz paragrafları seçin.
 2. Giriş ve Satır > Paragraf Aralığı aralığı’.
 3. 1,0’ı seçin.

Bilgisayarda satır nasıl atlanır?

Bu soruna 2 basit çözüm bulunmaktadır. 1-) Kelimelerin arasına CTRL+SHIFT+SPACE kombinasyonunu kullanarak istediğiniz kadar boşluk verebilirsiniz.

Word kısayolları nelerdir?

Genel kullanım kısayolları:

 • Ctrl + N: Yeni belge oluşturma.
 • Ctrl + O: Mevcut belge açma.
 • Ctrl + S: Açık olan belgeyi kaydetme.
 • F12: Açık olan belgeyi farklı kaydetme.
 • Ctrl + W: Belge kapatma.
 • Ctrl + Z: Son işlemi geri alma.
 • Ctrl + Y: Son işlemi yeniden yapma.
 • Alt + Ctrl + S: Açık olan pencereyi bölme.
You might be interested:  Often asked: Microsoft Word De Santigrat Derece Nasıl Yapılır?

Word 6 nk boşluk nasıl yapılır?

Ayarlamak istediğiniz metni seçin. Giriş ‘e gidin ve menünün altındaki satır aralığı seçenekleri > satır ve paragraf aralığı ‘nı seçin. Paragraf iletişim kutusu açılır. Girintiler ve aralıklar sekmesinde, istediğiniz seçenekleri belirleyin ve Tamam’ı tıklatın.

Paragraf sonrası 6 nk ne demek?

Genellikle numaralandırmada kullanılır. Aralık: paragraflar arasında önce ya da sonra ne kadar boşluk bırakılacağı belirtilir. 6 nk (nokta) yarım satır, 12 nk 1 satır boşluk bırakır.

12 NK ne demek?

” nk ” ölçü birimi, nokta ya da başka bir deyişle piksel anlamına gelir. Ayrıca; yarım satır 6 nk ve 1 satır 12 nk olduğu için, 1 satırın 0,08333333333 kadarına bir nk diyebiliriz.

Paragraf başı hangi tuşla yapılır?

Tab: Klavyenin solunda Caps Lock tuşunun üzerinde bulunan sağ ve solu gösteren oklarla ifade edilen veya üzerinde direk TAB yazan bu tuşun diğer adı Sekme tuşu olarak bilinmektedir. Tab tuşunun ilk görevi yazı yazma programlarında paragraf başı yapmaktır.

Alt tire işareti nasıl yapılır?

Bilgisayarlarda klavye üzerinden alt tire işaretini oluşturmak için birkaç tuşa aynı anda basılması gerekir. Bilgisayar klavyelerinde bulunan Shift tuşuna basılı tutarak Backspace tuşunun yanında bulunan çizgi işaretine basmanız alt tire oluşturmanızı sağlayacaktır.

Shift tuşu klavyede nerede?

Biri büyük harf küçük harf yapmaya yarayan Shift tuşu Caps Lock tuşunun altında yer alırken, diğeri ise Enter tuşunun altında, üzerinde yukarı ok ibaresi yer alır.

Yeni paragrafa nasıl geçilir?

1-Word’de çalışırken sadece yeni bir paragrafa geçmek için ENTER tuşunu kullanın. Alt satıra geçmek için kesinlikle ENTER tuşunu kullanmayın. Bir satır dolunca otomatik olarak bir alt satırdan devam edecektir. 2-Herhangi bir işlemi yanlış yapınca veya silince telaşlanmayın.

You might be interested:  Quick Answer: Microsoft Net Ne Işe Yarar?

Word satır arası boşluk nasıl ayarlanır?

Belgenizin bir bölümü için satır aralığını değiştirme Değiştirmek istediğiniz paragrafları seçin. Giriş > Satır ve Paragraf Aralığı’nı seçin ve istediğiniz aralığı belirleyin.

Word’de satır başı yapmak için hangi tuşa basılır?

Bir paragrafın ilk satırına girinti eklemek için, imlecinizi paragrafın başına getirin ve sekme tuşuna basın. Bir sonraki paragrafa başlamak için Enter tuşuna bastığınızda ilk satırı girintili olur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post

Adblock
detector