Html Kim Buldu?

0 Comments

HTML yi kim yaptı?

1980 yılında CERN’de görevli olan Tim Berners-Lee, CERN araştırmacılarının bilgilerini ve dokümanlarını birbirleriyle paylaşabilmeleri için bir sistem olması gerektiğine inanıyordu.

HTML nasıl ortaya çıktı?

Hyper Text Markup Language kelimelerinin kısaltması olan HTML Tim Berners Lee tarafından 1991 yılında CERN laboratuvarlarında ortaya çıkmıştır. Bu tarihi web’in doğum tarihi’de denilebilir. HTML5, internetin en önemli teknolojilerinden biri olan HTML ‘in şu anlık son sürümüdür.

HTML dili ne zaman geliştirildi?

HTML veya “Hypertext Markup Language ”, web sayfalarını ve internette erişilen web uygulamalarını oluşturmak için kullanılan bir koddur. HTML, 1980’lerin sonunda ve 1990’ların başında World Wide Web’in öncülüğünde geliştirilmiştir.

Vikipedi CSS nedir?

Cascading Style Sheets (Basamaklı Stil Şablonları ya da Basamaklı Biçim Sayfaları, bilinen kısa adıyla CSS ), HTML’e ek olarak metin ve format biçimlendirme alanında fazladan olanaklar sunan bir işaretleme dilidir.

C yi kim yazdı?

AT&T Bell laboratuvarlarında, Ken Thompson ve Dennis Ritchie tarafından UNIX İşletim Sistemi’ ni geliştirebilmek amacıyla B dilinden türetilmiş yapısal bir programlama dilidir.

Söz Tim Berners Lee kimdir?

Sör Timothy John Berners – Lee (d. 8 Haziran 1955, Londra), İngiliz mühendis ve bilgisayar bilimi profesörü. Daha çok World Wide Web’in mucidi olarak tanınmaktadır. 1989’da CERN laboratuvarlarında HTML işaretleme dilini geliştirerek Dünya Çapında Ağ (WWW) olarak da tanımlanan bilgi paylaşım sistemini kurmuştur.

You might be interested:  FAQ: Html Nasıl Kullanılır?

HTML ve CSS yazılım dili mi?

HTML ve CSS programlama dilleri değildir.

HTML 5 ne zaman çıktı?

28 Ekim 2014’te, HTML5, tanım aşamasını tamamlayan, tutarlı bir W3C Tavsiyesi olarak yayınlanmıştır.

Site için html kodları nereye yazılır?

HTML kodlarını yazmak için özel bir program yada editöre ihtiyaç yoktur. doğrudan not defteri açılarak yazılabilir.

Xhtml hangi web sürümü?

XHTML (Extensible HyperText Markup Language) XML için uygun hale getirilmiş ve zaman içerisinde HTML’in yerini alması düşünülen versiyondur. 26 Ocak 2000’den itibaren W3C tarafından tavsiye edilmektedir. XHTML ‘in son sürümü 2.0’dır.

Web standartlarını kim yapıyor?

Kısa adıyla W3C olarak bilinen World Wide Web Consortium, yani Dünya Çapında Ağ Birliği, 1994 Ekim’de Ağ’ın mucidi olarak tanımlanan, Tim Berners Lee önderliğinde MIT ve CERN bünyesinde kurulmuş uluslararası Dünya Çapında Ağ ( WWW ) standartlarını belirleyen uluslararası bir topluluktur.

Html 20 kim buldu?

Web 2.0, O’Reilly Media tarafından 2004’te kullanılmaya başlayan bir sözcüktür ve ikinci nesil internet hizmetlerini – toplumsal iletişim sitelerini, vikileri, iletişim araçlarını, folksonomileri- yani internet kullanıcılarının ortaklaşa ve paylaşarak yarattığı sistemi tanımlar.

CSS nedir ne işe yarar?

Basamaklı Stil Sayfaları anlamına gelen Cascading Style Sheets kelimelerinin kısaltması olan CSS, bir web sitesinin daha çok göze hitap eden kısımlarını düzenlemeyi sağlıyor. Renkler, ara yüz düzenlemeleri, fontlar ve bunlara bağlı birçok görsel tasarım unsurunu modifiye etmeye yarıyor.

Div hangi dil?

Div, html dilinde web sayfalarını bölümlerine ayırma ve bu bölümlerin içine CSS ile stil değerleri vermemize yardımcı olan bir html etkenidir.

CSS kaç tipte oluşturulur?

CSS ‘ler HTML etiketlerimizi görsel olarak biçimlendirmemizi sağlar (renk, yazı, arka plan rengi, genişlik, yükseklik vb.). Bu sayede oluşturmuş olduğumuz web sitelerini görsel olarak daha fazla zenginleştirebiliriz. Üç çeşit CSS türü vardır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post

Adblock
detector