Html Frame Nasıl Yapılır?

0 Comments

HTML de frame nedir?

Frame, HTML ‘de birden fazla belgeye tek bir sayfada yer vermek amacıyla açılan pencereler. Bu şekilde sağda farklı bir pencere ve içerik, solda farklı bir pencere ve içerik olacaktır. Genellikle bir pencere linklerin bulunduğu alan, diğer pencere ise asıl içeriğin bulunacağı alan olarak kullanılır.

HTML frameset etiketi nedir?

HTML < FRAMESET > etiketi, sayfada çerçeve ( frame ) dizisi oluşturulmasını ve genişlik ve yükseklik gibi bazı özelliklerinin belirlenmesini sağlar. FRAMESET etiketi kullanılan sayfalarda BODY etiketi kullanılmaz.

Frame etiketi ne işe yarar?

< frame > etiketi da frameset etiketi içerisinde yardımcı etiket olarak kullanılır. Kullanacağımız çerçeve sayfalarını ve özelliklerini belirlemek için kullanırız.

Çerçeve oluşturmak için hangi etiket kullanılır?

Frameset Etiketi Html dilinde çerçeve oluşturmak için kullanılan etikettir.

HTML de rows ne demek?

Rows özelliği metin alanının görünen yüksekliğini belirtir.

Frame nedir pc?

FPS “ Frame Per Second/Saniyelik Görüntü Sayısı” kısaca tanımlayacak olursak tek saniyede ekrana aktarılan kare demektir. İşte bilgisayarın işlemci, ram ve ekran kartı performansınızı ölçen birime FPS ( Frame Per Second/Saniyedeki Kare Sayısı) denir.

HTML iFrame ne işe yarar?

iFrame, bir sayfa içine dökümanlar, videolar ve interaktif medya yerleştirmenizi sağlayan bir HTML elementidir.

iFrame src nedir?

Src özelliği çerçevenin içinde gösterilmek istenen belgenin URL adresini belirtir.

You might be interested:  Often asked: Html Mail Imza Nasıl Yapılır?

Html target ne demek?

Target Nedir? Target kodu, linke tıklanıldığı zaman sayfanın nasıl açılcağını belirleyen koddur. Örneğin, şeklinde kullanılarak linkin yeniş sayfada açılması sağlanabilir. Ancak target artık güncel web teknolojileri tarafından Onaylanmayan bir koddur.

Çerçeve Frame nedir?

Frame – çerçeve – Resim karesi; Bir resim karesidir. Bir frame iki ayrı alanın karşımından oluşup NTSC’de 525 line,PAL’da 625 line dan ibarettir. Saniye başına kare / kare olarak ifade edilen bir kare hızı, kameranın saniyede sürebileceği çerçevelerin (veya resimlerin) sayısıdır.

Internette Frame ne demek?

Frame Relay, verilerin çok yüksek hızlarda dijital ağlar üzerinden iletilmesini sağlayan bir teknolojidir. Veriler, ” Frame ” olarak adlandırılan paketler halinde iletilir. Frame Relay, veri aktarımı süresince, kesintisiz ve sadece o verinin iletileceği (dedicated) bağlantılar üzerinden yapılır.

Frameset cols ne demek?

< frameset > cols özelliğini HTML5 desteklememektedir. Cols özelliği çerçevenin sahip olacağı sütun sayısını tanımlar. Çerçeve genişikleri tanımlanırken her sütun sayısının genişliği virgül ile ayrılarak belirtilir. Cols özelliği sütun sayısı kadar değer almalıdır.

HTML de COLS ne demek?

Cols özelliği metin alanının görünen genişliğini belirtir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post

Adblock
detector